Pelėdų kalnas (rež. Audrius Juzėnas) apie sudėtingus pokario kartos pasirinkimus

2018 / 03 / 13

Istorinė drama Pelėdų kalnas (rež. Audrius Juzėnas) nukelia į sudėtingus pokario Lietuvos laikus (1946-1953). Tik pasibaigus Antram pasauliniui karui, Lietuva patiria žiaurias sovietų valdžios represijas ir terorą. Filme pasakojamas kelių jaunuolių likimas ir jų pasirinkimai. Vieni stoja į partizanų gretas ir kovoja su okupantais, kitus ištremia į Sibirą, o likusieji turi arba prisitaikyti arba susinaikinti socialiai ir vertybiškai. Tadas, pagrindinis filmo veikėjas, yra šių pasirinkimų verpetuose. Neišdrįsdamas paimti ginklo į rankas, jis sumoka milžinišką moralinę ir dvasinę kainą. Jis prisitaiko prie pasikeitusių aplinkybių ir kolaboruoja su okupantais. Kita vertus, galbūt tik jo dėka išgelbėjami tie keli badaujantys tremtiniai Sibire, nes jis siunčia jiems maisto ir pinigų? Žuvę už laisvę partizanai, išlikę prisitaikėliai, grįžę iš trėmimų. Tai tūkstančiai sudaužytų Lietuvos žmonių likimų. Filmas perteikia skaudžią mintį, kokią didelę kainą pokario karta turėjo sumokėti, kad šiandien būtume laisvi.

The final music mixing day with Titas Petrikis (Left), Arunas Zujus (Centre), and Audrius Juzenas (Right)

Šiame intensyviame šiuolaikiškame filmo siužete, muzika perteikia veikėjų emocinius išgyvenimus, lūkesčius ir jų vertybes, paryškina pagrindines dramaturgines linijas. Įrašai buvo atliekami Mama studijoje, juose dalyvavo 30 įvairių muzikantų. Nuotraukoje Titas Petrikis (iš kairės), Arūnas Zujus (muzikos garso režisierius) ir filmo režisierius Audrius Juzėnas (dešinėje).

Filmo muzikos takelis yra pasiekiamas įvairiose skaitmeninėse platformose, kaip  CDBaby, Amazon, iTunes, Spotify, Dezzer, ir daugelyje kitų. Kviečiame susipažinti!

 

 

 

 

 

 

 

 

Daugiau informacijos

  1. Daugiau informacijos apie filmą (www.peledukalnas.eu)
  2. IMDB tinklalapio filmo paskirtis
  3. Garso takelis Spotify platformoje
  4. Garso takelis Amazon platformoje
  5. Mama studios tinklalapis