Pirma vieta - "Nerutinai"

2007 / 11 / 15

Filmas „Nerutina“ (rež. Jūratė Samulionytė) Lietuvoje laimėjo trumpo metražo filmų konkursą „Visi žmonės lygūs ir laisvi“ ir atstovaus šaliai Tarptautiniame kinematografijos studentų festivalyje Miunchene.

Komisijos narys Audrius Stonys atkreipė dėmesį į tai, kad žmogiškumo, socialinės nelygybės ir žmogaus santykių problema filme atskleista skausmingai ir originaliai. Kino kritikė Živilė Pipinytė filmui skyrė pliusus už tai, kad istorija pasakojama linksmai, tačiau nepamirštama ir dramatiškumo. Meniška filmo struktūra „Nerutina“ išsiskyrė iš kitų konkursui pateiktų darbų.

Patys filmo kūrėjai „Nerutiną“ pristato kaip audiovizualinį projektą, kur nerealistiniame kino pasakojime susijungia fantazija, kinematografija, fotografija, aktorių meistriškumas. Tai trumpametražis eksperimentinis filmas.

Pagrindinis filmo personažas – pusamžis biuro darbuotojas Henrikas (akt. Saulius Čėpla). Jo darbas – nesibaigianti rutina, pasikartojantys veiksmai primena mechaniškai dirbantį įrenginį. Henrikas yra vienišius, gyvenantis slaptame ir spalvingame savo daiktų pasaulyje. Daiktai nori padėti savo šeimininkui. Jie bando išlaisvinti Henriką nuo jį supančios aplinkos. Vieną dieną Henrikas randa baltą juostą, kurią pradeda sekti. Mistiška juosta vinguriuodama gatvėmis, kiemais ir kitomis keisčiausiomis erdvėmis atveda Henriką į šviesos, džiaugsmo, laisvės pasaulį.

Antrąjį tarptautinį trumo metro „Visi žmonės yra lygūs“ konkursą finansavo Vokietijos fondas „Atsiminimas, atsakomybė ir ateitis“, o organizavo Goethe‘s institutas.

"NERUTINA"

AKTORIAI
Henrikas: Saulius Čėpla
Mergina: Elžbieta Latėnaitė

REŽISIERĖ
Juratė Samulionytė

PRODUSERĖS
Liuda Drižytė
Asta Valčiukaitė

OPERATORIUS STATYTOJAS
Andrius Zelenius

KOMPOZITORIUS
Titas Petrikis

GARSO REŽISIERIUS
Giedrius Aleknavičius

POSTPRODUKCIJA
Jonas Sunklodas

ANIMACIJOS REŽISIERĖ
Gabrielė Baltrušaitytė

DAILININKAS STATYTOJAS
Lukas Lebednykas

KOSTIUMŲ DIZAINERĖ
Jurgita Petrulytė

GRIMO DAILININKĖ
Emilija Šidlauskaitė

NUOTRAUKŲ GALERIJA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DAUGIAU INFORMACIJOS

Oficialus fimo "Nerutina" puslapis

Tarptautinio konkurso svetainė intenete

Oficialus tarptautinio Miuncheno filmų festivalio puslapis

Fondo "Atmintis, atsakomybė ir ateitis" svetainė

Goethe's instituto svetainė